Середа, 24.04.2024, 13:11
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Персональний сайт Мартинюк Л. А.

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [6]
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ ВИКЛАДАЧА ЯК ЗАСІБ УПРОВАДЖЕННЯ НОВІТНІХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

УДК 378.14:004.77

Мартинюк Людмила Анатоліївна
викладач інформатики
Новоград-Волинський промислово-економічний технікум, м. Новоград-Волинський, Житомирська обл., Україна


ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ ВИКЛАДАЧА ЯК ЗАСІБ ВПРОВАДЖЕННЯ НОВІТНІХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Анотація. У статті розглянуто можливості роботи персонального сайту створеного в конструкторі сайтів uCoz викладачем інформатики та його використання як навчально-методичного комплексу дисциплін «Основи інформатики» та «Інформатика та комп’ютерна техніка». Матеріали сайту ефективно використовуються як викладачем, так і студентами для підготовки до лабораторних робіт та лекційних занять. Студенти мають змогу працювати з матеріалами, які вивчаються на заняттях, в інтерактивному режимі, як в аудиторії, так і поза нею. Такий підхід до планування та організації навчального процесу дозволяє ефективно реалізувати навчальну програму, оптимізувати управління навчальним процесом та забезпечити якісну підготовку фахівця.
Ключові слова: персональний сайт; конструктор сайтів uCoz; навчально-методичний комплекс дисципліни; новітні технології навчання.
1. ВСТУП
Постановка проблеми. Сучасний світ – це світ інформаційних технологій. Мабуть, одним із найбільших досягнень людства у ХХ ст. стали електронно-обчислювальні машини та Інтернет. На початку ХХІ ст. із стрімким розвитком інформаційних технологій освіта не може бути позаду, освітні заклади та їх працівники, насамперед викладачі, повинні йти пліч-о-пліч з сучасністю. В світі інформаційних технологій, маючи вільний доступ до ПК та мережі Інтернет, кожна особистість має бути комп’ютерно-грамотною, прагнути до самоосвіти та самовдосконалення, продуктивно опрацьовувати корисну інформацію і використовувати здобуті знання для вирішення конкретних проблем. Науково-технічний прогрес і сучасні методи та засоби навчання встановлюють перед організаторами навчального процесу нові завдання – вдосконалення та оновлення змісту навчальних програм предметів з метою покращення якості навчання та підготовки всебічно розвинених спеціалістів. Одним із способів вирішення цього завдання може стати використання новітніх інформаційних технологій, які значно підвищують ефективність роботи основних учасників процесу навчання – викладачів і студентів.
Основні завдання ВНЗ спрямовані на формування і розвиток кваліфікованих спеціалістів, які повинні бути компетентними в своїй галузі, мати високі професійні знання, уміння та навички. Тому завдання викладачів - показати можливості використання мережі Інтернет не лише для спілкування в соціальних мережах, перегляду відео, прослуховування музики та пошуку необхідних рефератів, а й використання цієї мережі для розв’язання навчальних завдань, полегшення процесу навчання та засвоєння знань.
Реформа освіти в Україні передбачає не лише теоретичне навчання, а й формування в студентів навичок самостійної роботи з інформаційними технологіями, передусім пошуку, аналізу та фільтрування важливої та потрібної інформації.


 


 



Джерело: http://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/article/view/1032#.U7LkI8buNJI
Категорія: Мої статті | Додав: mla_nv (01.07.2014) W
Переглядів: 878 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]