Субота, 20.04.2024, 17:38
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Персональний сайт Мартинюк Л. А.

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [6]
Годинник
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ СЕРВІСІВ У ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

УДК 004.77:378.147

Мартинюк Людмила Анатоліївна

Новоград-Волинський, Україна

Сучасні інформаційні технології

 

ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ СЕРВІСІВ У ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Стаття присвячена проблемам розвитку та впровадження хмарних технологій у навчальний процес у вищому навчальному закладі. В ній висвітлено головні поняття хмарних технологій та хмарних сервісів. У статті охарактеризовані популярні хмарні сервіси і зазначені переваги роботи з ними у сфері освіти.

Ключові слова: хмарні технології; хмарні сервіси; інформаційні технології; освіта.

This article is devoted to problems of development and implementation of cloud technologies in the educational process in higher education. It covers the main concept of cloud and cloud services. The article described the popular cloud services and listed the advantages of working with them in education.

Keywords: cloud; cloud services; information technology; education.

Сучасний світ неможливий без інформаційних технологій. Сьогодні більшість людей використовують хмарні технології, і це не лише особисті поштові скриньки, акаунти в соціальних мережах, а й публічні хмарні сервіси, де користувачі зберігають дані саме в хмарі, а не в персональному комп'ютері.

Останніми роками все більшої популярності набуває нова інформаційна технологія – хмарні обчислення (cloud computing). Цей термін вперше з’явився в світі інформаційних технологій в 2008 року. Першою людиною, який вжив словосполучення «cloud computing» був Ерік Шмідт – генеральний директор компанії Google.

Хмара – це не просто новий модний термін, що застосовується для опису інтернет-технологій віддаленого зберігання даних. Хмарні технології — це сервіс, що передбачає віддалену обробку та зберігання даних.[3. c. 99-100].

Хмарні технології дозволяють споживачам використовувати програми без встановлення їх на ПК і доступу до особистих файлів з будь-якого комп'ютера, що має доступ в Інтернет. Ця технологія може зручно використовуватися в різних сферах діяльності, як на підприємствах, так і в навчальних закладах.

Ця технологія досить економічна і доцільна для організацій, фірм та корпорацій, тому має ряд переваг [4. с. 5].

  1. не потрібні потужні комп'ютери
  2. менше витрат на закупівлю програмного забезпечення і його систематичного оновлення
  3. необмежений обсяг збереження даних
  4. доступність з різних пристроїв і відсутня прив’язка до робочого місця
  5.  забезпечення захисту даних від втрат та виконання багатьох видів навчальної діяльності, контролю і оцінювання, тестування он-лайн, відкритості освітнього середовища
  6. економія коштів на утримання технічних фахівців

Недоліком є вимогливість технології щодо доступу до інтернету, він повинен бути безперервний та швидкісний. Також надавачі послуг і прагнуть працювати он-лайн цілодобово, але можуть бути випадки, коли сервер оффлайн і тоді послуги недоступні, це є другим мінусом хмарних сервісів.

Незважаючи на недоліки, суспільство широко використовує хмарні сховища. Отже, яке сховище вибрати? В Таблиці 1 наведено порівняльні характеристики потужних конкурентів на хмарному ринку: DropBox, Google Drive, OneDrive.

Продовження статті в журналі «Гуманітарний простір науки: досвід та перспективи»
Матеріали IV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції 20 липня 2016 року
стор. 168-173



Джерело: http://files.humanitarica.webnode.com.ua/200000072-6d6b46f645/Gumanitarika_4.pdf
Категорія: Мої статті | Додав: mla_nv (11.08.2016)
Переглядів: 618 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]